R E L A C J A z I Zawodów o Puchar Zarządu

I Zawody o Puchar Zarządu Koła Górecznik

W ubiegłą niedzielę członkowie Koła PZW Górecznik w Ostrowie Wielkopolskim brali udział w
I Zawodach o Puchar Zarządu Koła Górecznik. Miejscem spotkania i sportowej rywalizacji był zbiornik wodny przy Zajeździe Górecznik. Doskonały dojazd i dostępność stanowisk umożliwiały zawodnikom szybką organizację i przygotowanie stanowisk do wędkowania. Dodatkowym atutem tego łowiska jest bez wątpienia możliwość stosowania różnych technik połowu, co w połączeniu z dość bogatym i różnorodnym pod względem gatunkowym , jak i wielkości łowionych ryb daje wyrównane szanse wszystkim startującym. Zawody zostały rozegrane w otwartej formule i dopuszczono do stosowania różne techniki połowu w tym również gruntowe. Zawody o charakterze towarzyskim i rozgrywane na bardzo dobrze znanej (dla starszych stażem kolegów ) wodzie , zgromadziły na starcie 26 zawodników. Powitania zebranych oraz otwarcia imprezy dokonał prezes Koła Górecznik Krzysztof Twardowski . Losowanie stanowisk oraz przedstawienie zasad rywalizacji to już działka naszego kapitana sportowego Andrzeja Nawrota. Wszystkie przekazane informacje były jasne i czytelne dla startujących wobec czego wszyscy szybko udali się na wylosowane stanowiska i rozpoczęli przygotowania. Już od pierwszych minut od rozpoczęcia zawodów nie brakowało emocji bowiem po pięknym emocjonujący holu w siatce jednego z zawodników pojawił się ponad dwukilogramowy karp. Emocji również nie brakowało w dalszej części czterogodzinnej tury i do siatek zawodników wędrowały kolejne karpie, płocie , leszcze, wzdręgi, sumiki karłowate oraz kiełbie. Wyniki były bardzo dobre co widać po zamieszczonym poniżej zestawieniu. Dzięki uprzejmości włodarzy Zajazdu Górecznik wszyscy uczestnicy imprezy udali się na posiłek do miejscowego lokalu gastronomicznego. Tam również dokonano odczytania wyników oraz wręczenia pucharu dla najlepszego uczestnika. Pierwsze miejsce w zawodach zajął Krzysztof Twardowski, który znakomicie operując jak zwykle odległościówką wyciągnął m.in. dwa karpie. Drugie miejsce zajął Wojciech Stanisławski również dzięki odległościówce ( jeden karp plus różnogatunkowy przyłów) . Trzecie miejsce - rzutem na taśmę - wywalczył Przemysław Goplarek. Z determinacją od samego początku posyłał w jedno miejsce koszyczek z zanętą i to zaowocowało braniem pięknego karpia . Po emocjonującym i udanym holu na dwie minuty przed końcem zawodów zapewnił sobie pudło. Zawody można na pewno zaliczyć do bardzo udanych pod względem wędkarskim . Również aura nam dopisała oferując piękną letnią pogodę przez cały czas trwania zawodów.

Carlus

Imię Nazwisko Nr start Waga Miejsce